10 روش افزایش عمر باتری ساعت هوشمند ؛ 100 درصد تضمینی

نویسنده : شیائومی اصل

زمان مطالعه : دقیقه
بلاگ

۲۱اسفند۱۴۰۰|۱۸: ۰۱

10 روش افزایش عمر باتری ساعت هوشمند ؛ 100 درصد تضمینی

آیا شما هم جواب سوال چرا باتری ساعت هوشمند زود تموم میشه را نمی‌دانید؟ در این بخش با 10 روش افزایش عمر باتری ساعت هوشمند همراهتان هستیم.

ساعت های هوشمند را باید ابزارهای قدرتمندی دانست که ویژگی‌های مشابه گوشی های هوشمند را در اختیار کاربران قرار می‌دهند. با این حال نقطه ضعف برخی ساعت های هوشمند را می‌توان باتری آن‌ها دانست. در صورتی که دارای یک ساعت هوشمند هستید، آیا روش کاهش مصرف باتری ساعت هوشمند را می‌دانید؟ ما در این مقاله قصد داریم روش‌های افزایش عمر باتری ساعت هوشمند را آموزش دهیم؛ با ما در شیائومی اصل ، نمایندگی رسمی شیائومی در گیلان همراه باشید.

روش افزایش عمر باتری ساعت هوشمند

بیشتر ساعت های هوشمند به گونه‌ای طراحی شده‌اند که حداقل یک روز دوام بیاورند؛ این بدین معنا است که مدت زمان 12 تا 48 ساعت ماندگاری شارژ باتری را تجربه خواهید کرد. البته برخی از ساعت‌های هوشمند همانند هایلو LS05S یا Imilab KW66 هم وجود دارند که می‌توانند مدت زمان طولانی‌تری را روشن باقی بمانند. در حالت کلی شما باید بتوانید تنظیمات گوناگون و مختلف را به گونه‌ای تغییر دهید که ماندگاری شارژ باتری تا حد زیادی افزایش یابد.

افزایش عمر باتری ساعت هوشمند - 1

1: متوقف کردن نوتیفیکیشن‌های غیرضروری

یکی از مهم‌ترین دلایل خرید اسمارت واچ از سوی کاربران را باید نمایش نوتیفیکیشن‌ها دانست، اما با این حال این مسئله باعث مصرف باتری خواهد شد. در صورتی که اعلان‌های زیادی دریافت می‌کنید، بهتر است آن‌ها را تفکیک کرده و نمایش اعلان برخی اپلیکیشن‌ها را غیرفعال کنید تا بدین ترتیب، مصرف باتری هم کاهش یابد.

2: کاهش روشنایی

ساعت‌های هوشمند دارای نمایشگرهای قدرتمند هستند، اما هر اندازه که روشنایی آن‌ها بیشتر باشد، مصرف باتری را هم افزایش خواهند داد. شما می‌توانید روشنایی نمایشگر ساعت هوشمند خود را به گونه‌ای تنظیم کنید که بر اساس نور محیط و به صورت خودکار تغییر پیدا کند. همچنین شما می‌توانید کلیه تنظیمات اسمارت واچ خود را برای کاهش روشنایی دستگاه بررسی کنید و این مسئله می‌تواند تاثیر زیادی در کاهش مصرف باتری ساعت هوشمندتان داشته باشد.

3: غیرفعال کردن نمایشگر همیشه روشن (Always-On Display)

نمایشگرهای همیشه روشن از محبوبیت زیادی برخوردار هستند و به کاربران اجازه می‌دهد زمان را بدون تکان دادن مچ دست هم مشاهده کنند. البته این مسئله می‌تواند کاهش مصرف باتری را به دنبال داشته باشد. در صورتی که خاموش کردن قابلیت نمایشگر همیشه روشن را مدنظر قرار دهید، می‌توانید افزایش طول عمر باتری ساعت هوشمند را احساس کنید.

4: خاموش کردن بلوتوث و وای فای

بسیاری از قابلیت و عملکردهای ساعت هوشمند نیازمند دسترسی به وای فای یا بلوتوث دارد. همچنین بسیاری از برنامه‌ها هم برای بروزرسانی نیازمند تعامل با اینترنت هستند و این مسئله می‌تواند مصرف باتری را در مقایسه با گذشته بیشتر کند. شما می‌توانید با خاموش کردن بلوتوث و وای فای در زمان‌هایی که نیازی به آن‌ها ندارید، شرایط خوبی را برای خود رقم بزنید.

5: تغییر واچ فیس

ساعت‌های هوشمند همانند Imilab KW66 می‌توانند واچ فیس های زیادی را در دسترس کاربران قرار دهند. معمولا واچ فیس‌های روشن‌تر می‌توانند نور نمایشگر را بیشتر از نمایشگرهای تیره مصرف کنند که در نتیجه افزایش مصرف باتری را به دنبال خواهد داشت. شما می‌توانید واچ فیس‌هایی انتخاب کنید که پس زمینه را تیره کرده و این ویژگی می‌تواند افزایش طول عمر باتری را رقم بزند.

افزایش عمر باتری ساعت هوشمند - 2

6: استفاده از حالت ذخیره انرژی (Power Saving)

برخی از ساعت‌های هوشمند دارای حالت‌های صرفه‌جویی در مصرف انرژی هستند که می‌تواند مصرف انرژی را بهینه‌سازی کند. در صورتی که ساعت هوشمند شما دارای این ویژگی باشد، روشن کردن آن می‌تواند عمر باتری را به میزان قابل توجهی بهبود ببخشد.‌ البته فراموش نکنید که انجام این کار می‌تواند تعداد زیادی از قابلیت‌ها را خاموش کرده و همین مسئله نتایج غیرقابل قبولی را هم رقم بزند.

7: خاموش کردن حسگر مربوط به حرکت دادن مچ دست

هنگامی که از نمایشگر همیشه روشن استفاده نکنید، سنسور موجود در اسمارت واچ به منظور بررسی مداوم تکان دادن مچ دست برای روشن کردن نمایشگر فعال خواهد بود و همین مسئله می‌تواند تاثیر منفی در ماندگاری باتری دستگاه داشته باشد. شما می‌توانید با خاموش کردن این سنسور هم شرایط را به سود خود تغییر دهید، اما دیگر روشن کردن نمایشگر سخت‌تر خواهد شد.

8: خاموش کردن دستیار صوتی

 دستیارهای صوتی در ساعت‌های هوشمند از محبوبیت بسیار زیادی برخوردار هستند و می‌توانند موارد گوناگون را به شما اعلام کنند. این مورد به دلیل استفاده از سنسورهای گوناگون می‌تواند مصرف شارژ باتری را افزایش دهد و شما با خاموش کردن دستیار صوتی می‌تواند نقش ویژه‌ای در کاهش مصرف باتری داشته باشید.

9: حذف برنامه‌ها

نصب بیش از حد برنامه در ساعت هوشمند می‌تواند عملکرد را کاهش دهد. همچنین اگر برنامه‌ها در پس زمینه اجرا شوند، می‌تواند مصرف انرژی را افزایش دهد. بنابراین شما می‌توانید برنامه‌های خود را مرور کرده و در صورتی که به آن‌ها نیاز ندارید، برخی را حذف کرده تا بتوانید گامی مهم در راستای افزایش طول عمر باتری و بهینه‌سازی دستگاه بردارید.

افزایش عمر باتری ساعت هوشمند - 3

10: استفاده از حالت تئاتر

 در صورتی که قصد دارید طول عمر باتری را برای یک دوره خاص و معین افزایش دهید، استفاده از حالت تئاتر می‌تواند مفید باشد. با انجام این کار می‌تواند مانع از نمایش نوتیفیکیشن یا کلیه قابلیت‌های ساعت هوشمند شوید.

جمع‌بندی

در صورتی که از خالی شدن سریع شارژ ساعت هوشمند خود ناراحت هستید، قطعا می‌توانید با روش‌های ذکرشده مشکل را حل کنید. در صورتی که با روش‌های بیشتری آشنا هستید، می‌توانید آن را با ما اشتراک‌گذاری کنید.

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.