آموزش ریست فکتوری ردمی نوت 8 و ردمی نوت 8 پرو

نویسنده : شیائومی اصل

زمان مطالعه : دقیقه
بلاگ

۱۶اسفند۱۴۰۰|۱۸: ۱۹

ریست فکتوری ردمی نوت 8 - 1

آیا قصد ریست فکتوری ردمی نوت 8 و ردمی نوت 8 پرو را دارید؟ با آموزش کامل ریست فکتوری ردمی نوت 8 و 8 پرو در کنارتان هستیم.

در صورتی که گوشی شیائومی ردمی نوت 8 یا ردمی نوت 8 پرو شما دچار مشکل شده است، می‌توانید مشکلات احتمالی آن را با یک ریست فکتوری و در سریع‌ترین زمان ممکن حل کنید. همانطور که می‌دانید، نصب بدافزار یا ایجاد تغییر در تنظیمات می‌تواند عملکرد دستگاه را تحت تاثیر قرار دهد و حل این مسئله نیازمند ریست فکتوری یا بازنشانی تنظیمات کارخانه است. در این مقاله قصد داریم ریست فکتوری ردمی نوت 8 و ردمی نوت 8 پرو را آموزش دهیم. با ما در بلاگ شیائومی اصل، نمایندگی رسمی شیائومی در گیلان همراه باشید.

نکته مهم: البته روش ریست فکتوری این دو دستگاه با کلیه گوشی‌های شیائومی یکسان است، اما ما قصد داریم هر کدام را به صورت جداگانه آموزش دهیم.

اقدامات لازم قبل از ریست فکتوری ردمی نوت 8 و نوت 8 پرو

همانطور که می‌دانید، ریست فکتوری می‌تواند شرایط دستگاه را به حالت پیش‌فرض کارخانه تغییر دهید و این بدان معنا است که کلیه اطلاعات شما حذف خواهند شد. البته امکان بروز اختلال میان وارد کردن حساب کاربری جیمیل بعد از ریست فکتوری هم وجود دارد؛ ممکن است هنگام راه‌اندازی دستگاه نیازمند وارد کردن حساب کاربری جیمیل باشد و شما پسورد جیمیل را در اختیار نداشته باشد. ما توصیه می‌کنیم موارد زیر را قبل از ریست فکتوری این دو دستگاه مدنظر قرار دهید.

1: ابتدا باید از کلیه اطلاعات دستگاه همانند مخاطبین، تصاویر، اسناد و سایر موارد یک پشتیبان تهیه کنید. در حقیقت بازنشانی تنظیمات کارخانه می‌تواند کلیه اطلاعات دستگاه را از بین ببرد.

2: برای جلوگیری از محافت بازنشانی تنظیمات کارخانه گوگل، لطفا کلیه حساب‌های کاربری جیمیل خود را از گوشی موبایل حذف کنید.

3: لطفا شارژ گوشی را قبل از ریست فکتوری به بالای 55 درصد برسانید.

روش ریست فکتوری ردمی نوت 8 و نوت 8 پرو

ریست فکتوری ردمی نوت 8

برای انجام ریست فکتوری نوت 8 باید مراحل زیر را به ترتیب دنبال کرده و فرایند را نهایی کنید:

 • وارد تنظیمات دستگاه شوید.
 • در ادامه روی گزینه تنظیمات اضافی (Additional Settings) ضربه بزنید.
 • هم اکنون روی گزینه پشتیبانی و راه‌اندازی مجدد (Backup & Reset) ضربه بزنید.
 • در ادامه گزینه ریست فکتوری (Factory Data Reset) را بزنید.
 • هم اکنون باید روی گزینه راه‌اندازی تلفن (Reset Phone) ضربه بزنید و برای مدت زمان 10 ثانیه صبر کنید.
 • سپس روی گزینه بعدی (Next) ضربه زده و چند لحظه صبر کنید.
 • مراحل و عملیات را با انتخاب گزینه تایید (Ok)، نهایی کنید.

هم اکنون گوشی ردمی نوت 8 یا ردمی نوت 8 پرو خاموش خواهد شد و مراحل ریست فکتوری را آغاز خواهد کرد.

روش هارد ریست ردمی نوت 8 و نوت 8 پرو

یکی دیگر از اقداماتی که شما می‌توانید در صورت نیاز انجام دهید، هارد ریست ردمی نوت 8 و ردمی نوت 8 پرو است. برای انجام این کار باید مراحل زیر را به ترتیب دنبال کنید:

 • گوشی خود را خاموش کنید.
 • هم اکنون باید کلید کاهش حجم صدا و پاور را فشار داده و در همان حالت برای چند ثانیه نگه دارید تا زمانی که لوگوی شیائومی را مشاهده کنید؛ هم اکنون شما باید کلیدها را رهاسازی کنید.
 • در این بخش گوشی شما وارد حالت ریکاوری (Recovery Mode) می‌شود. شما باید با استفاده از کلیدهای حجم صدا به سمت بالا و پایین حرکت کرده تا بتوانید نشانگر را روی گزینه Wipe Data / Factory Reset قرار دهید. برای تایید این گزینه باید کلید پاور را به منظور تایید فشار دهید.
 • هم اکنون باید گزینه Yes, Delete All User Data را انتخاب کرده و تایید کنید.
 • هنگامی که فرایند به اتمام برسد، گزینه Reset System Now را انتخاب کرده و پاور را برای تایید فشار دهید.

هم اکنون شما موفق شده‌اید هارد ریست گوشی‌های ردمی نوت 8 و ردمی نوت 8 پرو را به خوبی و با موفقیت انجام دهید. در ادامه باید راه‌اندازی دستگاه را انجام دهید.

جمع‌بندی

هارد ریست و ریست فکتوری این دو دستگاه می‌تواند مشکلات زیادی را حل کند. با انجام این کار، دستگاه به تنظیمات کارخانه بازنشانی می‌شود و می‌توانید از آن بدون مشکل استفاده کنید.

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.