علت شارژ نشدن گوشی شیائومی + راه حل

نویسنده : شیائومی اصل

زمان مطالعه : 2 دقیقه
بلاگ

۰۷شهریور۱۴۰۱|۱۱: ۱۵

علت شارژ نشدن گوشی شیائومی + راه حل

آیا علت شارژ نشدن گوشی شیائومی را می‌دانید؟ در این مقاله علت شارژ نشدن گوشی شیائومی و راه حل را به صورت کامل شرح خواهیم داد.

آیا گوشی شیائومی شما شارژ نمی‌شود؟ آیا نسبت به خراب بودن کابل شارژ و شارژر اصلی دستگاه تردید دارید؟ توصیه می‌کنیم ابتدا علت شارژ نشدن گوشی شیائومی خود را مورد بررسی و ارزیابی قرار دهید تا بتوانید تصمیم صحیح را اتخاذ کنید. همانطور که می‌دانید، شارژ نشدن گوشی دلایل زیادی دارد که باید آن‌ها را به خوبی بدانید تا در مواقع لزوم، بتوانید عیب یابی و رفع خطای احتمالی را انجام دهید؛ با ما در شیائومی اصل ، نمایندگی رسمی شیائومی و تسکو در گیلان همراه باشید.

علت شارژ نشدن گوشی شیائومی

هنگامی که گوشی هوشمند شیائومی خود را به شارژر متصل کردید، اما با شارژ نشدن آن برخورد کردید، باید مراحل زیر را بررسی کنید.

1: ابتدا گوشی را مجددا راه‌اندازی کنید

این مورد را باید یکی از ابتدایی‌ترین روش‌های حل مشکل دانست. گوشی را یک بار خاموش و روشن کنید تا بتوانید وضعیت شارژ شدن یا شارژ نشدن را بررسی کنید.

2: کابل و شارژر جدید را استفاده کنید

در ادامه باید یک کابل شارژ و شارژر مناسب را تهیه کرده و شرایط شارژ مجدد را بررسی کنید. در صورتی که باز هم شاهد رفع مشکل نبودید، بهتر است شارژرهای خود را نگه‌داری کرده و سایر مراحل را ارزیابی کنید.

3: نصب برنامه Ampere

احتمال بروز یک باگ نرم افزاری وجود دارد. در صورتی که به تازگی یک برنامه جدید نصب کرده‌اید، بهتر است آن را شناسایی کرده و پس از پاکسازی کش و دیتا ، آن را به صورت کامل حذف کنید. برای انجام این کار می‌توانید وارد بخش تنظیمات، سپس برنامه‌ها (Apps) شوید. در ادامه با انتخاب برنامه موردنظر، گزینه پاکسازی کش و دیتا (Clear Cache & Data) را بزنید تا بتوانید حذف نصب (Uninstall) را بزنید.

یکی دیگر از مواردی که باید انجام دهید، دانلود و نصب برنامه Ampere است. شما می‌توانید با این اپلیکیشن شرایط دستگاه را بررسی کنید. برنامه را نصب کرده و گوشی را به شارژر متصل کنید تا بتوانید متوجه وضعیت سلامت باتری و شارژ شدن یا نشدن دستگاه شوید.

لینک دانلود: Ampere

4: سوکت شارژ را تمیز کنید

آیا همواره در محیط بیرون مشغول فعالیت هستید؟ گاهی وقت‌ها کثیف شدن سوکت شارژ می‌تواند باعث عدم برقراری اتصال به برق شود. شما می‌توانید با ابزارهای ساده تمیز کردن پورت شارژ را انجام دهید و مجددا شرایط را بررسی کنید.

5: مراجعه به تعمیرگاه مجاز

در صورتی که باز هم دستگاه دچار مشکل بود، توصیه می‌کنیم آن را به یک مرکز تعمیر مجاز انتقال دهید. ما در شیائومی اصل می‌توانیم شما را راهنمایی و مشکل را حل کنیم. کافی است از بخش تماس با ما برای برقراری ارتباط با کارشناسان اقدام کنید.

جمع‌بندی

بدون تردید شارژ نشدن گوشی شیائومی می‌تواند دردسرهای خاص خود را داشته باشد، اما هر کدام از مشکلات دلایل و راه‌حل‌هایی دارند. در این مقاله سعی شد روش حل مشکل شارژ نشدن گوشی شیائومی را آموزش دهیم.

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.