آموزش راه اندازی گوشی شیائومی + گام به گام و تصویری

نویسنده : شیائومی اصل

زمان مطالعه : 3 دقیقه
بلاگ

۲۸فروردین۱۴۰۱|۳۱: ۱۳

آیا با راه اندازی گوشی شیائومی بعد از خرید مشکل دارید؟ در این مقاله با آموزش گام به گام و تصویری راه اندازی گوشی شیائومی همراه شما هستیم.

در صورتی که به تازگی گوشی شیائومی خریداری کرده‌اید، قطعا راه اندازی و روشن کردن دستگاه برای شما یک چالش به حساب می‌آید، اما بهتر است بدانید که راه اندازی اولیه گوشی شیائومی کار بسیار ساده‌ای است. در این مقاله با آموزش کامل و گام به گام راه اندازی گوشی شیائومی در کنار شما خواهیم بود تا دیگر نیازمند مراجعه به مراکز حضوری برای انجام کار نباشید؛ با ما در شیائومی اصل به عنوان نمایندگی رسمی شیائومی در گیلان همراه باشید.

راه اندازی گوشی شیائومی

نخستین گام برای راه‌اندازی گوشی شیائومی ، روشن کردن دستگاه است. شما باید کلید پاور را فشار دهید و در همان حالت نگه‌داری کنید تا بدین ترتیب، دستگاه روشن شود. هم اکنون با صفحه مقابل مواجه خواهید شد. در حقیقت این صفحه تصویری از رابط کاربری MIUI را نشان می‌دهد که شما باید گزینه موجود در پایین را انتخاب کرده تا فرایند راه اندازی ادامه پیدا کند.

نکته مهم: تا روشن شدن نهایی دستگاه و ورود به منوی اصلی از قرار دادن سیم کارت خودداری کنید تا بتوانید مراحل را به صورت گام به گام دنبال کرده و نتیجه موردنظرتان حاصل شود.

راه اندازی گوشی شیائومی - 1

1: زبان گوشی را انتخاب کنید

در این بخش شما می‌توانید زبان گوشی خود را انتخاب کنید. توجه داشته باشید که ما به صورت پیش‌فرض از زبان انگلیسی برای راه اندازی گوشی شیائومی استفاده کرده‌ایم؛ شما هم می‌توانید همراه ما با زبان انگلیسی ادامه دهید و در پایان مقاله، روش فارسی کردن گوشی شیائومی را به صورت جداگانه آموزش خواهیم داد.

راه اندازی گوشی شیائومی - 2

2: موقعیت مکانی را تعیین کنید

شما در این بخش باید موقعیت مکانی گوشی شیائومی را تعیین کنید. با این که برخی کاربران اقدام به تعیین کشور هندوستان (India) برای دریافت قابلیت‌های بیشتر خواهند کرد، اما بهتر است روی ایران تنظیم کنید.

راه اندازی گوشی شیائومی - 3

3: درخواست‌های مجوز را تایید کنید

در این بخش شما باید باکس دایره‌ای شکل را لمس کرده تا شرایط و ضوابط گوشی های شیائومی را تایید کنید. در صورتی که این کار را انجام ندهید، امکان ورود به سایر مراحل راه اندازی وجود ندارد.

راه اندازی گوشی شیائومی - 4

4: درخواست سیم کارت

در این بخش از شما درخواست می‌شود سیم کارت خود را قرار دهید، اما شما نباید در ابتدا این کار را انجام دهید. هنگامی که راه اندازی اولیه شیائومی را انجام داده‌اید، بهتر است سیم کارت را درون دستگاه قرار دهید. هم اکنون با انتخاب آیکون آبی رنگ موجود در سمت راست از این مرحله عبور کنید.

راه اندازی گوشی شیائومی - 5

5: تنظیمات اضافی

در این بخش تعدادی از تنظیمات اضافی دستگاه نمایش داده خواهد شد. شما باید با لمس نماد آبی رنگ موجود در سمت راست از این مرحله هم بدون ایجاد کوچک‌ترین تغییراتی عبور کنید.

راه اندازی گوشی شیائومی - 6

6: تنظیمات امنیتی

در صورتی که قصد دارید برای گوشی خود پسورد تعیین کنید، هم اکنون می‌توانید این کار را انجام دهید، اما توصیه می‌کنیم همانند قرار دادن سیم کارت، این کار را به بعد از راه اندازی اولیه گوشی شیائومی موکول کنید. گزینه Skip را انتخاب کرده تا فرایند راه اندازی دستگاه را ادامه دهید.

راه اندازی گوشی شیائومی - 7

7: مشاهده نکات

در این بخش همانند بخش‌های قبلی، برخی از نکات مهم پیرامون حریم شخصی و سایر موارد نمایش داده خواهد شد. ابتدا گزینه بیشتر (More) را انتخاب کرده و در نهایت گزینه بعدی (Next) یا Skip را به منظور ادامه عملیات، انتخاب کنید.

راه اندازی گوشی شیائومی - 8

8: انتخاب لانچر

در این بخش به شما دو لانچر نمایش داده خواهد شد که می‌توانید یکی از آن‌ها را انتخاب کنید.  معمولا توصیه می‌کنیم لانچر کلاسیک را انتخاب کنید. بعد از انتخاب، نماد آبی رنگ موجود در سمت راست را انتخاب کرده تا وارد مرحله پایانی شوید.

راه اندازی گوشی شیائومی - 9

9: تایید راه اندازی

در بخش آخر فقط باید گزینه تایید را انتخاب کرده و منتظر بمانید تا وارد صفحه اصلی شوید.

راه اندازی گوشی شیائومی - 10

فارسی کردن گوشی شیائومی

هم اکنون راه اندازی گوشی شیائومی را انجام داده‌اید و ممکن است نتوانید با زبان انگلیسی کار کنید. برای فارسی کردن دستگاه باید وارد تنظیمات (Settings) شوید و از بخش تنظیمات اضافی (Additional Settings)، وارد زبان (Language) شوید. هم اکنون باید زبان فارسی را انتخاب کرده و تایید کنید. شما موفق شدید راه اندازی گوشی شیائومی را انجام دهید و زبان را هم فارسی کنید.

جمع‌بندی

راه اندازی اولیه شیائومی کار سختی نیست و نباید نسبت به انجام آن، استرس یا ترس داشته باشید. شما کافی است مراحل زیر را دنبال کرده تا بتوانید کار را انجام دهید.

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.