آموزش تضمینی خشک کردن گوشی در آب افتاده

نویسنده : شیائومی اصل

زمان مطالعه : 2 دقیقه
بلاگ

۲۵فروردین۱۴۰۱|۳۷: ۱۳

آموزش تضمینی خشک کردن گوشی در آب افتاده

آیا با روش های خشک کردن گوشی در آب افتاده آشنا هستید؟ در این مقاله با آموزش تضمینی خشک کردن گوشی شیائومی یا سامسونگ همراه شما هستیم.

افتادن گوشی در آب را باید یکی از بدترین اتفاقاتی دانست که ممکن است تجربه کنید. گاهی وقت‌ها در طول سفر یا هنگام تردد در معابر عمومی در زمان بارندگی، امکان دارد خیس شدن گوشی را تجربه کنید، اما آیا روش‌های خشک کردن گوشی در آب افتاده را می‌دانید؟ در این مقاله قصد داریم روش‌های مدیریت بحران و خشک کردن گوشی را به شما آموزش دهیم تا بتوانید شرایط را کنترل کنید؛ با ما در شیائومی اصل ، نمایندگی رسمی شیائومی در گیلان همراه باشید.

3 روش خشک کردن گوشی در آب افتاده

در صورتی که گوشی شما در آب افتاد، باید مراحل زیر را برای نجات آن مدنظر قرار دهید. نخستین اقدامی که باید انجام دهید، خاموش کردن گوشی است. در صورتی که دارای گوشی قدیمی هستید، بهتر است هر چه سریع‌تر باتری را جداسازی کنید و در صورتی که دارای گوشی‌های هوشمند جدید هستید، لازم است خاموش کردن دستگاه را انجام دهید.

1: گوشی را در برابر پنکه قرار دهید

آموزش تضمینی خشک کردن گوشی در آب افتاده - 1

در صورتی که قصد دارید فرایند خشک کردن گوشی را در سریع‌ترین زمان ممکن انجام دهید، توصیه می‌کنیم آن را در برابر فن یا حتی نزدیک پنجره قرار دهید. با این حال لازم است از قرار دادن دستگاه در برابر لامپ‌های حرارتی یا باد گرم سشوار خودداری کنید. انجام این کار ممکن است دمای تلفن شما را تا حد زیادی افزایش دهد یا منجر به بروز سایر مشکلات احتمالی شود.

در صورتی که فن در اختیار نداشته یا در نزدیکی یک پنجره قرار ندارید، می‌توانید آن را برای چند ساعت در یک محیط گرم قرار دهید تا فرایند خشک شدن در سریع‌ترین زمان انجام شود. فراموش نکنید که نباید گوشی را در برابر نور مستقیم آفتاب قرار دهید.

2: به توصیه‌های ایمنی گوشی، توجه کنید

هنگامی که پورت شارژ گوشی خیس شود یا در آب بیفتد، ممکن است این حالت را تشخیص دهد و توصیه‌های ایمنی را پخش کند. در صورتی که هشدار موردنظر را دریافت کردید، نباید آن را نادیده بگیرید.

3: گوشی را در برنج قرار دهید

آموزش تضمینی خشک کردن گوشی در آب افتاده - 2

گوشی خیس شده چند ساعت در برنج بماند را باید یکی از سوالات مهم کاربران به حساب آورد. در حقیقت برنج توانایی جذب رطوبت و خشک کردن دستگاه را خواهد داشت. ما توصیه می‌کنیم دستگاه را به صورت خاموش برای مدت زمان 24 الی 48 ساعت در ظرف برنج قرار دهید. مقداری از برنج را کنار زده و لایه‌هایی از آن را روی گوشی پخش کنید.

اقداماتی که نباید بعد از خیس شدن گوشی انجام دهید

در صورتی که گوشی شما درون آب افتاد، نباید برخی از اقدامات خطرناک را انجام دهید که شامل موارد زیر می‌شود:

1: گوشی خیس را به شارژ متصل نکنید

آموزش تضمینی خشک کردن گوشی در آب افتاده - 3

مهم‌ترین چیزی که باید هنگام خیس شدن گوشی مدنظر قرار دهید، عدم متصل کردن آن به شارژر است. هنگامی که گوشی خیس باشد، متصل کردن دستگاه به برق کار خطرناک و فاجعه‌ای به حساب می‌آید، بنابراین مطمئن شوید که دستگاه خیس نباشد. همچنین این امکان وجود دارد که شارژر دستگاه هم خراب شود.

2: درون پورت شارژ هوا از دهان خود نفرستید

یکی دیگر از اقداماتی که ممکن است هنگام خیس شدن پورت شارژ گوشی انجام دهید، دمیدن در آن است. انجام این کار ممکن است مقداری از آب را به بخش‌های جلوی دستگاه انتقال دهد. بنابراین مطمئن شوید که درون پورت شارژ هیچگونه دمیدن هوایی را انجام نخواهید داد.

آموزش تضمینی خشک کردن گوشی در آب افتاده - 4

3: گوشی را تکان دهید

یکی دیگر از اقداماتی که ممکن است کاربران انجام دهند، تکان دادن گوشی به منظور خارج کردن آب و رطوبت است، اما هیچگونه فایده‌ای ندارد و می‌تواند خطرناک باشد. شما نباید این کار را به منظور خشک کردن دستگاه انجام دهید.

جمع‌بندی

اگر سوالی همانند چگونه گوشی خیس شده را خشک کنیم از ما پرسیده شود، قطعا می‌گوییم که آن را خاموش کرده و در معرض هوا با جریان ثابت قرار دهید تا به صورت کامل خشک شود. گاهی وقت‌ها خیس شدن دستگاه باعث قطع شدن دوربین شده است، اما گذراندن مدت زمان طولانی توانسته دوربین را به کار بیندازد. شما می‌توانید این مشکل را با رعایت برخی نکات ساده و صبر کردن به سرانجام برسانید.

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.