افزایش سرعت شیائومی را با فعال کردن رم مجازی انجام دهید + تصویری

نویسنده : شیائومی اصل

زمان مطالعه : 1 دقیقه
بلاگ

۲۲مرداد۱۴۰۱|۱۰: ۱۶

افزایش سرعت شیائومی را با فعال کردن رم مجازی انجام دهید + تصویری

آیا قصد دارید افزایش سرعت شیائومی را رقم بزنید؟ در این مقاله روش افزایش سرعت شیائومی با فعال کردن رم مجازی شیائومی را آموزش خواهیم داد.

یکی از ویژگی‌های مهم گوشی های شیائومی را باید پشتیبانی از قابلیت رم مجازی دانست که در نسخه ارتقاءیافته MIUI 12.5 و بالاتر از آن موجود است. در حقیقت حافظه رم مجازی زمانی نیاز خواهد بود که حافظه سخت افزاری برای دستگاه کافی نباشد و با ورود بخش جدید، می‌توان گفت فشار دستگاه تا حد زیادی کاهش پیدا خواهد کرد. کاربران می‌توانند با فعال کردن رم مجازی گوشی شیائومی خود، افزایش سرعت شیائومی را رقم بزنند. البته این مزیت زمانی کاربرد دارد که کاربران دارای گوشی های پایین رده باشند و با فعال سازی قابلیت موردنظر می‌توانند احساس بهتری را در کارکرد دستگاه کسب کنند. با ما در شیائومی اصل به عنوان نمایندگی رسمی شیائومی در گیلان همراه باشید.

افزایش سرعت شیائومی امکان پذیر است؟

همانطور که می‌دانید، کمپانی شیائومی در گوشی های خود، تمام حافظه رم را در اختیار کاربران قرار نمی‌دهد تا بدین ترتیب با افزایش مدیریت و کنترل حرارت، قطعات دستگاه برای مدت زمان طولانی سالم باقی بماند، اما امکان افزایش سرعت شیائومی با فعال سازی حافظه رم مجازی امکان‌پذیر است.

فعال کردن رم مجازی گوشی شیائومی

در ابتدا باید نسبت به رابط کاربری و بروز بودن آن، اطمینان حاصل کنید. شما می‌توانید وارد تنظیمات دستگاه شده و در ادامه وارد بخش اول شوید تا بتوانید نسخه رابط کاربری و اطلاعات بروزرسانی گوشی شیائومی خود را بررسی کنید. در صورتی که دستگاه مجهز به حداقل رابط کاربری MIUI 12.5 بود، کافی است مراحل زیر را دنبال کنید:

  • شما باید وارد تنظیمات دستگاه شوید و در ادامه، بخش تنظیمات اضافی (Additional Settings) را انتخاب کنید.
  • پس از انتخاب تنظیمات اضافی، برگه افزونه حافظه (Memory) را مشاهده خواهید کرد. شما باید روی آن ضربه بزنید. سپس یک سوئیچ برای بازگشایی پسوند حافظه مشاهده خواهید کرد که لازم است آن را فعال‌سازی کنید. همچنین این قابلیت به ظرفیت رم فعلی دستگاه بستگی دارد. در صورتی که رم دستگاه 3 گیگابایت است، می‌توانید از 1+ حافظه رم مجازی بهره‌مند شوید و اگر دستگاه دارای حافظه رم 4 الی 6 گیگابایت است، می‌توانید بیشتر از 2 گیگابایت حافظه رم مجازی را استفاده کنید. همچنین اگر دستگاه دارای حافظه رم 8 گیگابایت است، شما می‌توانید از حافظه رم مجازی بیشتر از 3 گیگابایت بهره‌مند شوید.

هم اکنون شما موفق شده‌اید رم مجازی گوشی شیائومی خود را فعال سازی کنید. بهتر است بدانید این قابلیت در گذشته فقط برای گوشی های روت شده در دسترس قرار داشت، اما شیائومی تصمیم گرفت قابلیت موردنظر را برای بهبود شرایط کاربران در اختیار آن‌ها قرار دهد.

جمع‌بندی

بدون تردید باید گفت حافظه رم تاثیر زیادی در سرعت دستگاه خواهد داشت. در صورتی که حافظه رم دستگاه شیائومی شما کم است، می‌توانید از روش ذکرشده برای افزایش مجازی رم استفاده کنید که قطعا تاثیر مثبت در شرایط اسمارتفون خواهد داشت.

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.