با روش های آپدیت اندروید گوشی های شیائومی ، سامسونگ و وان پلاس آشنا شوید

نویسنده : شیائومی اصل

زمان مطالعه : دقیقه
بلاگ

۰۸اسفند۱۴۰۰|۱۶: ۰۰

با روش های آپدیت اندروید گوشی های شیائومی ، سامسونگ و وان پلاس آشنا شوید

آیا قصد دارید آپدیت اندروید را انجام دهید؟ ما در این مقاله روش های آپدیت گوشی های شیائومی ، آپدیت گوشی های سامسونگ و وان پلاس را آموزش خواهیم داد.

اکوسیستم اندروید به گونه‌ای است که همواره آپدیت‌های گوناگونی از سوی کمپانی‌های تولیدکننده گوشی‌های هوشمند عرضه می‌شود. در حقیقت آپدیت اندروید به گونه ای است که می‌تواند امنیت دستگاه را تا حد زیادی افزایش دهد و این برای کاربران می‌تواند ارزشمند باشد. در این مقاله از شیائومی اصل قصد داریم با آموزش کامل روش‌های آپدیت اندروید همراه شما باشیم. در حقیقت شما با مطالعه این آموزش می‌توانید با روش‌های آپدیت گوشی های سامسونگ ، آپدیت گوشی های شیائومی و سایر برندهای محبوب آشنا شوید.

پیشنهاد خرید:

شیائومی ردمی نوت 11 مدل 4/64 گیگابایت + گارانتی طلایی و پک اصل کمپانی

آپدیت اندروید چیست؟

دانلود و نصب آپدیت اندروید در دستگاه‌های مختلف، متفاوت بوده و با آپدیت برنامه‌های گوشی از طریق گوگل پلی متفاوت است. انجام آپدیت اندروید می‌تواند همواره ایده خوبی باشد و انجام این کار می‌تواند باگ‌های موجود در سیستم عامل را رفع کرده و تاثیر زیادی در بهبود عملکرد دستگاه داشته باشد. همچنین یک بروزرسانی جدید سیستم عامل ممکن است بسیاری از ویژگی‌های جدید را برای بازی با آن‌ها در اختیار کاربران قرار دهد.

روش آپدیت گوشی های شیائومی + روش آپدیت گوشی های پوکو

همواره شیائومی در بازه‌های زمانی گوناگون اقدام به انتشار آپدیت‌های رابط کاربری MIUI خواهد کرد و شما با دنبال کردن مراحل زیر می‌توانید آپدیت سیستم عامل را به سادگی انجام دهید:

  • وارد تنظیمات شوید و گزینه درباره تلفن (About Device) را انتخاب کنید.
  • در ادامه کار باید روی ورژن MIUI ضربه زده و گزینه بررسی آپدیت‌ها (Check for Updates) را انتخاب کنید.

سپس دستگاه شما به سرورهای بروزرسانی شیائومی متصل می‌شود تا کلیه بروزرسانی‌های نرم افزاری موجود را بررسی کرده و دانلود کند.

برای نصب بروزرسانی‌های سیستم گوگل پلی در دستگاه ردمی باید وارد تنظیمات شوید و از بخش پسورد و امنیت (Passwords & Security)، گزینه حریم خصوصی (Privacy) را انتخاب کرده و روی آپدیت گوگل پلی ضربه بزنید. در ادامه کار خواهید دید که سیستم به صورت خودکار کلیه بروزرسانی‌ها را مورد بررسی و دانلود قرار خواهد داد.

روش آپدیت گوشی های سامسونگ

دانلود و نصب آپدیت سامسونگ هم کار ساده‌ای است. شما می‌توانید برای آپدیت گوشی سامسونگ خود مراحل زیر را دنبال کرده تا بتوانید کار را به پایان برسانید:

  • وارد تنظیمات (Settings) شوید و گزینه آپدیت نرم افزار (Software Update) را انتخاب کرده و روی گزینه دانلود و نصب (Download and Install) ضربه بزنید.
  • هم اکنون گوشی سامسونگ به سرورهای کمپانی متصل می‌شوند و شرایط بروزرسانی نرم افزار را مورد بررسی قرار خواهند داد.
  • هنگامی که آپدیت جدید سامسونگ در دسترس قرار داشته باشد، اطلاعات مربوط به آن همانند سایز فایل بروزرسانی نمایش داده خواهد شد و شما می‌توانید اقدامات موردنظرتان را به سادگی انجام دهید.

پس از پایان کار شما می‌توانید با انتخاب کلید هم اکنون نصب کن (Install Now)، مراحل نصب آپدیت سامسونگ را انجام دهید. از آن جایی که فرایند موردنظر فقط 10 دقیقه زمان نیاز دارد، می‌توانید در زمان دلخواه آن را زمان‌بندی کرده و انجام دهید.

همچنین توصیه می‌کنیم گاهی وقت‌ها بروزرسانی‌های جدید سیستم گوگل پلی را هم برای گوشی های سامسونگ دانلود و نصب کنید. این فایل‌های آپدیت به صورت خودکار در پس زمینه نصب می‌شوند، اما بهتر است مورد بررسی شما قرار گیرند. برای انجام این کار، باید مراحل زیر را دنبال کنید:

  • وارد تنظیمات شوید و از بخش بیومتریک و امنیت (Biometrics and Security)، گزینه بروزرسانی نرم افزاری گوگل پلی (Google Play System Update) را انتخاب کنید.
  • هم اکنون گوشی سامسونگ به دنبال جدیدترین فایل‌های بروزرسانی خواهد رفت و آن‌ها را نصب می‌کند.

پیشنهاد خرید:

ساعت هوشمند شیائومی هایلو LS02 + پک اصل کمپانی

روش آپدیت گوشی های وان پلاس

گوشی‌های وان پلاس مجهز به رابط کاربری Oxygen هستند که مبتنی بر اندروید است. فرایند دانلود و نصب آپدیت نرم افزار در گوشی های وان پلاس هم کار ساده‌ای اس که شما می‌توانید مطابق با مراحل زیر دنبال کنید:

  • تنظیمات را بازگشایی کرده و از بخش سیستم (System)، گزینه بروزرسانی نرم افزار (System Updates) را انتخاب کنید.
  • در ادامه خواهید دید که گوشی وان پلاس وضعیت وجود هرگونه بروزرسانی را مورد بررسی قرار خواهد داد و شما می‌توانید اطلاعات موردنظرتان را مشاهده کنید.

برای دانلود و نصب آخرین آپدیت گوگل پلی هم باید از بخش تنظیمات دستگاه وارد امنیت و قفل صفحه (Security & Lock Screen) شوید تا بتوانید گزینه آپدیت گوگل پلی (Google Play System Update) را انتخاب کنید. برای هر بروزرسانی موجود، کافی است روی گزینه بروزرسانی ضربه بزنید. در ادامه دستگاه مجددا راه‌اندازی خواهد شد.

جمع‌بندی

هم اکنون شما می‌توانید به سادگی آپدیت گوشی های شیائومی ، آپدیت سامسونگ و وان پلاس را به سادگی انجام دهید. در حالت کلی می‌توان آپدیت اندروید را بسیار ساده توصیف کرد و برای انجام این کار، فقط نیازمند دقت کافی خواهید بود.

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.