آموزش ذخیره نشدن عکس واتساپ در گالری شیائومی

نویسنده : شیائومی اصل

زمان مطالعه : 1 دقیقه
بلاگ

۲۴اسفند۱۴۰۱|۳۹: ۱۹

آموزش ذخیره نشدن عکس واتساپ در گالری شیائومی

ذخیره نشدن عکس واتساپ در گالری شیائومی یک خواسته مهم کاربران بوده و ما در این مقاله با آموزش ذخیره نشدن عکس واتساپ در گوشی همراهتان هستیم.

ذخیره شدن عکس واتساپ در گالری گوشی شیائومی ممکن است برای برخی کاربران سودمند باشد یا برای گروهی دیگر به غیر از ناراحتی فایده‌ای نداشته باشد! در صورتی که عکس واتساپ به صورت خودکار در گالری نمایش داده می‌شود و از این نظر ناراحت هستید، توصیه می‌کنیم با ما در بلاگ شیائومی اصل ، نمایندگی رسمی شیائومی همراه باشید تا آموزش ذخیره نشدن عکس واتساپ در گالری شیائومی را ارائه کنیم.

 

چگونه مانع ذخیره خودکار عکس واتساپ در گالری شویم ؟

 

تنها یک روش برای جلوگیری از ذخیره خودکار عکس واتساپ در گالری اندروید وجود دارد و آن هم ایجاد تغییرات لازم در تنظیمات دستگاه است. هیچ راه دیگری وجود ندارد و در صورت تمایل، باید این اقدام را انجام دهید.

 

جلوگیری از ذخیره عکس واتساپ در گالری شیائومی

 

اگر دارای گوشی شیائومی یا سامسونگ هستید، باید مراحل زیر را دنبال کنید (تفاوتی میان عملکرد این دو برند وجود ندارد، چرا که هر دو مبتنی بر اندروید هستند):

  • شما باید وارد تنظیمات واتساپ شوید و در ادامه Chats را انتخاب کنید.
  • هم اکنون باید گزینه قابلیت مشاهده چند رسانه‌ای (Media Visibility) را غیرفعال کنید. این کار باعث می‌شود فایل‌های دانلودشده واتساپ در گالری نمایش داده نشوند.

 

 

جلوگیری از دانلود خودکار عکس و فیلم واتساپ در شیائومی

 

ذخیره نشدن فایل‌ها یک مسئله است، اما دانلود خودکار عکس و ویدیو می‌تواند به عنوان مشکل دوم مورد بررسی و ارزیابی قرار بگیرد. این مسئله می‌تواند فضای ذخیره‌سازی دستگاه را تکمیل کند و مشکلات بیشتری را برای کاربران به وجود آورد.

شما برای لغو دانلود خودکار عکس و فیلم واتساپ در گوشی شیائومی لازم است مراحل زیر را دنبال کنید:

  • شما باید روی منوی سه نقطه واتساپ ضربه زده و از بخش تنظیمات، Data Usage را انتخاب کنید.
  • هم اکنون باید کلیه گزینه‌های مربوط به دانلود خودکار با برداشتن تیک آن‌ها، غیرفعال کنید.

 

جلوگیری از دانلود خودکار عکس و فیلم واتساپ در دسکتاپ

 

شما می‌توانید دانلود خودکار رسانه‌ها را در برنامه‌های واتساپ وب و واتساپ دسکتاپ متوقف کنید. برای انجام این کار باید مراحل زیر را دنبال کنید:

  • واتساپ را در دسکتاپ یا از طریق اپلیکیشن یا از طریق وب بازگشایی کنید.
  • در ادامه کار روی فلش رو به پایین بالای چت‌ها واقع در سمت چپ کلیک کرده و تنظیمات را انتخاب کنید.
  • هم اکنون روی گزینه دانلود خودکار مدیا (Media auto-Download) ضربه بزنید و تمام گزینه‌ها را از حالت انتخاب خارج کنید. اگر برای ذخیره‌سازی اسناد واتساپ مشکلی ندارید، می‌توانید آن کادر را علامت بزنید.

 

جمع‌بندی

 

در صورتی که با ذخیره خودکار عکس و فیلم واتساپ در گوشی شیائومی مشکل دارید و دچار کمبود فضای ذخیره‌سازی شده‌اید، بهتر است بدانید با دنبال کردن این مقاله می‌توانید مشکل خود را در کوتاه‌ترین زمان ممکن حل کنید. ما در این مقاله سعی کردیم بهترین روش انجام کار را به شما آموزش دهیم.

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.