مخفی کردن اکانت اینستاگرام + آموزش کامل و جامع

نویسنده : شیائومی اصل

زمان مطالعه : 4 دقیقه
بلاگ

۰۲فروردین۱۴۰۱|۲۸: ۱۴

مخفی کردن اکانت اینستاگرام + آموزش کامل و جامع

آیا قصد دارید مخفی کردن اکانت اینستاگرام را انجام دهید؟ در این مقاله با آموزش کامل مخفی کردن اکانت اینستاگرام با شما همراه خواهیم بود.

در حالت کلی می‌توان گفت تصاویر پروفایل اینستاگرام برای تمام کاربران قابل مشاهده است. در صورتی که قصد دارید مخفی کردن پروفایل اینستاگرام را با هدف جلوگیری از پیدا کردن شما توسط مخاطبین انجام دهید، بهتر است بدانید روش‌هایی برای انجام کار وجود دارد. به عنوان مثال شما می‌توانید با حذف اطلاعات خاص مانع از دستیابی کاربران به پروفایل شما شود. ما در این مقاله روش مخفی کردن اکانت اینستاگرام را آموزش خواهیم داد؛ با ما در شیائومی اصل، نمایندگی رسمی شیائومی در گیلان همراه باشید.

حذف اکانت فیسبوک از اینستاگرام

برای ساده کردن اشتراک‌گذاری، اینستاگرام به شما اجازه می‌دهد حساب فیسبوک خود را به برنامه پیوند دهید. در صورتی که می‌خواهید مخفی کردن اکانت اینستاگرام را انجام دهید، ابتدا توصیه می‌کنیم از این کار صرف نظر کنید. هنگامی که این دو حساب را به هم متصل کنید، خواهید دید که در برگه تشخیص افراد (Discover Peaple) نمایش داده خواهید شد. در صورتی که قبلا این دو حساب را به هم مرتبط کرده‌اید، کار را ادامه دهید و اتصال فیسبوک به اینستاگرام را حذف کنید.

  • برنامه اینستاگرام را در دستگاه اندروید بازگشایی کنید.
  • شما باید روی نماد دایره‌ای شکل خود در سمت راست قسمت پایین ضربه بزنید.

حذف اکانت فیسبوک از اینستاگرام - 1

  • شما باید وارد منوی همبرگر موجود در گوشه سمت راست قسمت بالای پروفایل وارد شوید.

حذف اکانت فیسبوک از اینستاگرام - 2

  • تنظیمات (Settings) را انتخاب کنید.
  • در قسمت پایین یک بخش را مشاهده خواهید کرد که اعلام می‌کند روی مرکز حساب‌ها (Accounts Center) کلیک کنید.

حذف اکانت فیسبوک از اینستاگرام - 3

  • هم اکنون باید روی گزینه اکانت‌ها و پروفایل (Accounts & Profiles) ضربه بزنید.

حذف اکانت فیسبوک از اینستاگرام - 4

  • هم اکنون شما باید پروفایل فیسبوک را انتخاب کنید.

حذف اکانت فیسبوک از اینستاگرام - 5

  • در ادامه کار باید روی گزینه (Remove From Accounts Center) ضربه بزنید.

حذف اکانت فیسبوک از اینستاگرام - 6

  • اینستاگرام از شما سوالی را پیرامون اقدامتان برای مخفی کردن پروفایل خواهد پرسید که لازم است روی گزینه آبی رنگ Continue به منظور تایید عملیات ضربه بزنید.

حذف اکانت فیسبوک از اینستاگرام - 7

هنگامی که پیوند حساب فیسبوک خود را لغو کردید، دیگر در برگه شناسایی افراد ظاهر نخواهید شد.

خصوصی سازی اکانت اینستاگرام

یکی دیگر از روش های مخفی کردن اکانت اینستاگرام را باید خصوصی سازی حساب کاربری دانست. با انجام این کار، هیچ کاربری نمی‌تواند وارد پروفایل شما شود تا درخواست دوستی آن را تایید کنید.

خصوصی سازی اکانت اینستاگرام

شما می‌توانید مخفی کردن اکانت اینستاگرام خود را از طریق خصوصی سازی با ورود به تنظیمات، سپس بخش حریم خصوصی (Privacy) و تغییر گزینه حساب خصوصی (Private Account) فعال‌سازی کنید.

حذف شماره تماس از اینستاگرام

قبل از این که شماره تماس خود را از اینستاگرام حذف کنید، به یاد داشته باشید که نمی‌توانید قابلیت احراز هویت دو مرحله‌ای را فعال‌سازی کنید. همچنین برای انجام این کار باید یک آدرس ایمیل تایید شده داشته باشید؛ در حقیقت اینستاگرام حداقل به یک راه تایید شده برای تماس نیازمند است.

شما می‌توانید احراز هویت دو مرحله‌ای را با ورود به تنظیمات، سپس بخش امنیت (Security) و در ادامه احراز هویت دو مرحله‌ای (Two-Factor Authentication) غیرفعال کنید.

حذف شماره تماس از اینستاگرام - 1

برای حذف شماره تماس باید روی نماد پروفایل ضربه بزنید و در ادامه گزینه ویرایش پروفایل (Edit Profile) را انتخاب کنید. انگشت خود را به سمت تنظیمات اطلاعات شخصی (Personal Information Settings) در قسمت پایین کشیده و در این بخش شماره تماس خود را مشاهده خواهید کرد.

حذف شماره تماس از اینستاگرام - 2

هنگامی که شماره از روی دستگاه حذف شود، افرادی که شماره تماس شما را ذخیره‌سازی کرده‌اند، پس از فعال‌سازی اتصال مخاطبین (Connect Contacts) نمی‌توانند شما را مشاهده کنند.

همگام‌سازی مخاطبین را خاموش کنید

احتمالا زمانی که برای نخستین بار قصد راه‌اندازی حساب کاربری اینستاگرام را دارید، باید از این گزینه استفاده کنید.

همگام‌سازی مخاطبین را خاموش کنید

در صورتی که قصد دارید اکانت خود را مخفی نگه دارید، باید از این قابلیت عبور کنید. وارد تنظیمات شوید و از بخش حساب (Account)، گزینه همگام‌سازی مخاطبین (Contacts Syncing) را انتخاب کنید و بدین ترتیب، اتصال مخاطبین (Connect Contacts) را غیرفعال کنید.

جلوگیری از پیدا کردن دوستان در سایر اکانت های اینستاگرام

شخصی که می‌خواهید از او پنهان شوید، می‌تواند به سادگی شما را پیدا کند. در صورتی که قصد دارید مانع از پیدا کردن دوستانتان در حساب‌های جدید خود شوید، باید از طریق مرورگر دسکتاپ وارد حساب کاربری اینستاگرام شوید. بله؛ عجیب است؛ شما نمی‌توانید این قابلیت را از طریق اپلیکیشن غیرفعال کنید.

جلوگیری از پیدا کردن دوستان در سایر اکانت های اینستاگرام

هنگامی که به اینستاگرام در وب دسترسی پیدا کردید، باید روی نماد پروفایل موجود در سمت راست قسمت بالای صفحه ضربه بزنید و سپس گزینه ویرایش پروفایل (Edit Profile) را انتخاب کنید. در قسمت پایین، یک کادر را مشاهده خواهید کرد که باید علامت آن را بردارید.

از این بخش و در صورتی که مراحل ذکرشده در قسمت بالا را دنبال نکرده باشید، می‌توانید شماره تماس خود را اضافه یا حذف کنید.

خاموش کردن استاتوس آنلاین

در صورتی که قصد دارید حریم خصوصی بیشتری در اینستاگرام داشته باشید، خاموش کردن وضعیت آنلاین خود می‌تواند گامی موثر در مسیر درست باشد. برای مخفی کردن وضعیت آنلاین خود از دیگران، باید وارد تنظیمات شوید و انگشت خود را به سمت پایین بکشید.

خاموش کردن استاتوس آنلاین

شما باید روی وضعیت فعالیت (Activity Status) ضربه بزنید و گزینه نمایش وضعیت فعالیت (Show Activity Status) را خاموش کنید. در صورتی که گزینه آبی باشد، یعنی شرایط روشن است و در صورتی که خاکستری باشد، می‌توان گفت خاموش کرده‌اید.

بلاک کردن مخاطبین در اینستاگرام

آیا می‌خواهید یک کاربر را برای همیشه بلاک کنید؟ شما می‌توانید این کار را با یادداشت نام کاربری شخص موردنظرتان انجام دهید.

بلاک کردن مخاطبین در اینستاگرام

شما می‌توانید به سادگی وارد پروفایل شوید و روی منوی سه نقطه موجود در گوشه نمایشگر ضربه بزنید. در ادامه یک منوی پاپ آپ از قسمت پایین صفحه نمایش ظاهر می‌شود که در ادامه می‌توانید گزینه بلاک کردن (Block) را انتخاب کنید.

جمع‌بندی

شما هم اکنون می‌توانید با روش‌های ذکرشده، مخفی کردن اکانت اینستاگرام را به سادگی و در کمترین زمان انجام دهید. ما در این مقاله سعی کردیم شما را با بهترین روش‌های انجام کار آشنا کنیم.

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.