آموزش کامل و جامع رفع مشکل استوری اینستاگرام ؛ چرا نمیشه کلیپ استوری گذاشت ؟

نویسنده : شیائومی اصل

زمان مطالعه : دقیقه
بلاگ

۲۶بهمن۱۴۰۰|۰۵: ۲۰

آموزش کامل و جامع رفع مشکل استوری اینستاگرام ؛ چرا نمیشه کلیپ استوری گذاشت ؟

چرا نمیشه کلیپ استوری گذاشت ؟ مشکل استوری اینستاگرام در شیائومی چیست ؟ در این مقاله با آموزش رفع مشکل استوری اینستاگرام همراه شما هستیم.

در صورتی که قصد دارید یک ویدیو یا یک کلیپ را در استوری اینستاگرام قرار دهید، می‌توانید به سادگی این کار را انجام دهید، اما چرا نمیشه کلیپ استوری گذاشت یا چگونه باید مشکل استوری اینستاگرام در شیائومی را حل کرد و روش رفع آپلود نشدن استوری دوم چگونه خواهد بود؟ ما در این مقاله قصد داریم به صورت کامل و جامع به سوال آپلود نشدن ویدیو در استوری اینستاگرام پاسخ دهیم؛ با ما در شیائومی اصل، همراه باشید.

پیشنهاد خرید:

شیائومی ردمی نوت 10 پرو مکس مدل 6/128 + گارانتی طلایی و پک اصل کمپانی

چرا نمیشه کلیپ استوری گذاشت ؟

در صورتی که هنگام انتشار استوری در اینستاگرام دچار مشکل شدید، بیشتر اوقات به دلیل کندی سرعت اینترنت است. استوری اینستاگرام برای آپلود نیازمند اینترنت قدرتمند هستند. در صورتی که اتصال اینترنت برقرار باشد، این احتمال وجود دارد که از قدرت لازم برای آپلود برخوردار نباشد.

یکی دیگر از دلایل عدم توانایی انتشار استوری در اینستاگرام را باید باگ نرم افزار یا بروز اختلال در سیستم دانست که به صورت غیرمنتظره رخ خواهد داد.

هنگام ارسال استوری اینستاگرام ، یک دایره سفید کوچک وجود دارد که باید منتظر بمانید تا تکمیل شود و این نشان‌دهنده پیشرفت کار است. هنگامی که آپلود ناموفق شود، نشان‌دهنده ضعیف بودن اینترنت یا بروز خطای نرم افزاری است.

چگونه بفهمیم که استوری منتشر نشده است ؟

آموزش کامل و جامع رفع مشکل استوری اینستاگرام - 1

هنگامی که عملیات انتشار استوری در اینستاگرام با شکست مواجه شود، یک گزینه جدید مشاهده خواهید کرد که از شما درخواست می‌کنند عملیات را مجددا تکرار کنید. همچنین در طول فرایند آپلود متوجه خواهید شد که اینستاگرام به شما اجازه نمی‌دهد آن را حذف کنید. همچنین نمایش پیام Unable to Post item را باید نشانه دیگری از ناتوانی انتشار استوری در اینستاگرام دانست.

آموزش رفع مشکل استوری اینستاگرام

در صورتی که قصد دارید روش رفع آپلود نشدن استوری در اینستاگرام را بدانید، کافی است مراحل زیر را برای رفع مشکل دنبال کنید.

1: وای فای را خاموش کرده تا اینستاگرام را به اینترنت متصل کنید

قبل از شروع کار و سایر مراحل، کافی است اتصال اینترنت خود را خاموش کرده و سپس آن را مجددا روشن کنید. گاهی وقت‌ها ممکن است دستگاه شما اتصال اینترنت را قطع کند و این مسئله می‌تواند مانع از آپلود استوری اینستاگرام شود. پس از انجام این کار، باید پس از مدتی استوری منتشر شود.

2: برنامه اینستاگرام را مجددا راه‌اندازی کنید

نخستین روش برای مقابله با این مشکل، راه‌اندازی مجدد برنامه است. هنگامی که برنامه را مجددا راه‌اندازی کنید، صفحه تازه‌سازی شده و مشکل آپلود حل می‌شود. به خاطر داشته باشید که شما باید بستن برنامه را به صورت کامل انجام دهید و این مسئله اهمیت زیادی دارد.

3: حذف و آپلود مجدد استوری اینستاگرام

نخستین راهی که می‌توانید مشکل انتشار استوری را حل کنید، بارگذاری مجدد استوری است. قبل از انجام کار، مطمئن شوید که استوری را به خوبی ذخیره‌سازی کرده‌اید. در ادامه کار باید استوری موردنظر را حذف کرده و مجددا آپلود کنید.

4: تغییر حالت از وای فای به اینترنت موبایل

در صورتی که از وای فای استفاده می‌کنید، بهتر است آن را خاموش کرده و اینترنت موبایل را راه‌اندازی کنید. همچنین اگر از اینترنت موبایل استفاده کرده‌اید و با خطا مواجه شده‌اید هم بهتر است شرایط را معکوس کنید. هم اکنون مجددا استوری را منتشر کنید و اگر مجددا خطای موردنظر رفع نشد، مرحله بعد را مورد بررسی قرار دهید.

5: از گیف استفاده نکنید

اگر هنگام ارسال استوری اینستاگرام، گیف انتخاب کرده‌اید که همراه آن منتشر شود، بهتر است از آن‌ها استفاده نکنید. شما باید مجددا وارد استوری شوید و ویدیو خود را به تنهایی و بدون گیف منتشر کنید.

6: آپدیت اینستاگرام

آموزش کامل و جامع رفع مشکل استوری اینستاگرام - 2

در صورتی که هیچ کدام از روش‌های ذکرشده نتوانند مشکل آپلود نشدن استوری را حل کنند، بهتر است وارد گوگل پلی شوید و پس از انتخاب برنامه اینستاگرام، شرایط بروزرسانی را مورد بررسی قرار دهید. اگر در صفحه اینستاگرام با گزینه آپدیت مواجه شدید، بهتر است آن را انتخاب کرده و بروزرسانی را برای رفع مشکل به سرانجام برسانید.

7: پاکسازی کش اینستاگرام

شما می‌توانید برای رهایی از باگ‌های موجود اینستاگرام وارد تنظیمات برنامه شوید و کش آن را پاکسازی کنید. برای انجام این کار کافی است وارد تنظیمات دستگاه شوید و از بخش برنامه‌ها (Apps)، گزینه مدیریت برنامه‌ها (Manage Apps) را انتخاب کرده و در ادامه وارد بخش اینستاگرام شوید. هم اکنون گزینه Clear Cache را انتخاب کرده تا پاکسازی نهایی شود.

پیشنهاد خرید:

پاور بانک 10000 شیائومی 18 وات با پک اصل کمپانی + گارانتی 18 ماهه

8: ارائه مجوزهای لازم به اینستاگرام

در صورتی که وارد  استوری شوید و نتوانید فایل‌های موجود در گالری را مشاهده کنید، باید دسترسی‌های لازم را ارائه دهید. برای انجام این کار وارد تنظیمات شوید و از بخش برنامه‌ها (Apps)، مدیریت برنامه‌ها (Manage Apps) را انتخاب کرده و روی اینستاگرام ضربه بزنید. هم اکنون از بخش مجوزها (Permissions)، کلیه دسترسی‌های لازم همانند دسترسی به دوربین و گالری را تایید کنید.

رفع آپلود نشدن استوری دوم

در صورتی که یک بخش از کلیپ خود را در استوری قرار دادید، اما استوری دوم آپلود نشد هم بای مراحل ذکرشده را دنبال کنید. همچنین می‌توانید با ورود به برنامه‌ها و انتخاب اینستاگرام، گزینه متوقف کردن (Force Stop) را هم اجرا کرده و مجددا فعال‌سازی کنید؛ معمولا با انجام این کار، بسیاری از باگ‌های اینستاگرام رفع می‌شود. در صورتی که این روش هم نتواند مشکل شما را حل کند، باید کلیه مراحل بالا را دنبال کنید.

جمع‌بندی

در این مقاله سعی شد به مهم‌ترین دلایل آپلود نشدن استوری در اینستاگرام بپردازیم. در صورتی که با خطای آپلود نشدن استوری اینستاگرام مواجه هستید، می‌توانید روش‌های ذکرشده را مورد بررسی قرار دهید؛ استفاده از این روش‌ها می‌تواند مشکل را در سریع‌ترین زمان حل کند.

سوالات متداول

آیا ارائه مجوزهای دسترسی به دوربین یا گالری به اینستاگرم خطرناک است؟ این دسترسی‌ها زمانی عمل خواهند کرد که شما وارد اینستاگرام شده باشید و بخواهید از تصاویر استفاده کنید، اما در حالت کلی خطری شما را تهدید نمی‌کند. در صورتی که حساب کاربری شما هک شود یا از پسورهای ضعیف استفاده کرده باشید، سایر احتمالات دور از ذهن نیست.

آیا ارائه مجوزهای دسترسی الزامی است؟ خیر؛ اما اگر دسترسی‌ها را ارائه ندهید، امکان دسترسی به گالری و ارسال پست یا استوری وجود نخواهد داشت.

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.