7 راه حل کار نکردن صفحه نمایش گوشی شیائومی و سامسونگ

نویسنده : شیائومی اصل

زمان مطالعه : 2 دقیقه
بلاگ

۱۶خرداد۱۴۰۱|۱۹: ۱۵

7 راه حل کار نکردن صفحه نمایش گوشی شیائومی و سامسونگ - 1

آیا علت کار نکردن لمس گوشی شیائومی یا سامسونگ را می‌دانید؟ در این مقاله با 7 راه حل کار نکردن صفحه نمایش گوشی اندروید همراه شما هستیم.

یکی از پرکاربرترین بخش‌های گوشی هوشمند را باید نمایشگر یا صفحه نمایش معرفی کرد که همواره در معرض لمس کاربران قرار دارد. در صورتی که شما دارای گوشی هوشمند هستید، تاکنون متوجه شده‌اید که روزانه صدها بار اقدام به لمس دستگاه می‌کنید و این آمار دور از ذهن نیست، اما آیا تاکنون با کار نکردن نمایشگر گوشی خود مواجه شده‌اید. قفل کردن دستگاه یا کار نکردن صفحه نمایش گوشی دلایل زیادی دارد و ما در این مقاله در کنار معرفی دلایل قصد داریم روش حل مشکل کار نکردن صفحه نمایش گوشی اندروید را آموزش دهیم؛ با ما در شیائومی اصل ، نمایندگی رسمی شیائومی در گیلان همراه باشید.

1: آیا نمایشگر شما شکسته است؟

در ابتدا و در صورت کار نکردن صفحه نمایش گوشی موبایل خود باید وجود خطای نرم افزاری را رد کنید. چندین مرحله عیب‌یابی صفحه نمایش وجود دارد که باید آن‌ها را به ترتیب مورد بررسی قرار دهید.

7 راه حل کار نکردن صفحه نمایش گوشی شیائومی و سامسونگ

راه‌اندازی مجدد گوشی هوشمند

هنگامی که کار نکردن نمایشگر گوشی را مشاهده کردید، باید از ساده‌ترین روش به عنوان گام نخست رفع مشکل استفاده کنید؛ گوشی را خاموش کرده و مجددا روشن کنید. البته هنگامی که کلید پاور را فشار دهید و گزینه خاموش کردن را مشاهده کنید، نمایشگر عمل نخواهد کرد و باید از روش دیگری استفاده کنید. این حالت در گوشی‌های گوناگون، متفاوت است، اما باید با فشار دادن کلید پاور و کلید کاهش حجم صدا یا افزایش حجم صدا به صورت همزمان و نگه داشتن آن‌ها برای 10 الی 15 ثانیه استفاده کنید تا دستگاه به صورت خودکار خاموش و روشن شود.

البته در گوشی های قدیمی می‌توانید باتری دستگاه را خارج کرده و مجددا متصل کنید تا بدین ترتیب، خاموش و روشن کردن دستگاه را انجام دهید، اما امکان انجام این کار در گوشی‌های جدید که دارای باتری‌های جداناشدنی هستند، امکان‌پذیر نیست.

2: گلس گوشی را از روی نمایشگر بردارید

افراد زیادی از گلس‌های مختلف برای محافظت از نمایشگر استفاده می‌کنند، اما گاهی وقت‌ها گلس‌ها می‌توانند مانع از عملکرد صحیح صفحه نمایش شوند. در صورتی که با کار نکردن نمایشگر مواجه هستید، باید به عنوان دومین راه حل، گلس را از روی صفحه نمایش جدا کنید و شرایط را مجددا مورد بررسی قرار دهید.

3: از دستیار صوتی یا سیستم تشخیص چهره استفاده کنید

برای کنترل کردن گوشی اندروید خود فقط نیازمند لمس نخواهید بود. در حقیقت شما می‌توانید از دستیار صوتی یا سیستم تشخیص چهره برای صدور فرمان استفاده کنید. البته این برای زمانی است که امکان نصب یک برنامه شخص ثالث از طریق گوگل پلی با استفاده از نمایشگر فراهم باشد و در غیر این صورت، شما باید از قابلیت وب گوگل پلی برای نصب برنامه استفاده کنید.

اپلیکیشن Voice Access

شما می‌توانید از برنامه دسترسی صوتی گوگل به صورت فعال برای صدور فرمان و استفاده نکردن از نمایشگر بهره‌مند شوید. در ادامه برنامه Voice Access اقدامات اساسی را به صورت ثابت فراهم می‌کند. بنابراین شما می‌توانید برای جابه‌جایی صفحه‌های گوناگون از دستور Screen Down یا برای ورود به صفحه قبل از دستور Go Back استفاده کنید.

لینک دانلود: Voice Access

اپلیکیشن EVA Facial Mouse Pro

این برنامه دقیقا کاری را انجام خواهد داد که نام آن نشان می‌دهد. یک مکان‌نمای مجازی روی صفحه نمایش شما قرار خواهد گرفت که می‌توانید آن را با استفاده از صورت، مدیریت کنید. برای حرکت دادن نشانگر، فقط باید سر خود را در جهت مناسب قرار دهید. با استفاده از این اپلیکیشن کاربردی می‌توانید برای مدت زمان مشخص، نیاز خود را هنگام خرابی نمایشگر رفع کنید.

لینک دانلود: EVA Facial Mouse Pro

5: اتصال کیبورد و ماوس به گوشی

اتصال کیبورد و ماوس به گوشی برای حل کار نکردن صفحه نمایش گوشی

یکی دیگر از روش‌های کار کردن با گوشی بدون لمس نمایشگر را باید استفاده از ماوس و کیبورد دانست. البته شما برای متصل کردن این دو لوازم جانبی نیازمند یک کابل مخصوص تبدیل هم خواهید بود. با انجام این کار می‌توانید مدت زمان موردنظرتان را بدون لمس صفحه نمایش از دستگاه استفاده کنید.

6: خشک کردن گوشی در آب افتاده

در صورتی که گوشی شما درون آب افتاده و به دلیل خیس شدن نمی‌توانید از نمایشگر استفاده کنید، بهتر است در سریع‌ترین زمان ممکن، خشک کردن دستگاه را انجام دهید. شما می‌توانید از سشوار یا باد گرم در فاصله ایمن برای خشک کردن دستگاه استفاده کنید. همچنین قرار دادن گوشی برای 48 ساعت در ظرف برنج هم می‌تواند ایده خوبی باشد.

7: مراجعه به تعمیرگاه مجاز

در صورتی که روش‌های ذکرشده را مورد بررسی قرار دادید، اما مشکل دستگاه حل نشد، بهتر است دستگاه را به یک مرکز مجاز انتقال دهید تا بتوانند در سریع‌ترین زمان ممکن، علت کار نکردن نمایشگر گوشی را پیدا کرده و تعمیر را انجام دهند.

جمع‌بندی

این امکان وجود دارد صفحه لمسی به دلایل گوناگون عمل نکند. امیدواریم روش‌های ذکرشده بتوانند باعث رفع مشکل شوند. همچنین سعی شد روش‌هایی را برای برقراری موقت ارتباط میان شما و دستگاه هم ارائه شود تا بدین ترتیب، امکان استفاده فراهم شود.

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.